Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

29/19 - Pożar trawy

2019 29 00124.03.2019

Około godziny 18:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w okolicach miejscowości Dolna przy autostradzie A4. W związku nieprecyzyjnym zgłoszeniem jednostka OSP Leśnica oraz OSP Wysoka udały się na 271km autostrady A4 w kierunku Katowic, zaś JRG Strzelce Opolskie, OSP Czarnocin i OSP Zalesie Śląskie w okolice miejscowości Dolna. Okazało się, że pożar ma miejsce przy trasie Dolna – Czarnocin, a nasza jednostka raz OSP Wysoka zostały zawrócone do bazy.

 

W tym miejscu chcieliśmy zwrócić się do Państwa z małą prośbą i podzielić się pewną refleksją.

Udając się do zdarzenia napotkaliśmy (nie pierwszy raz) problem przy wjeździe na MOP Góra Świętej Anny. W miejscu tym została wydzielona strefa w której obowiązuje stosowne oznakowanie dot. zakazu zatrzymywania się i postoju. Niestety zakaz ten jest notorycznie łamany, a służby udające się do zdarzeń na autostradzie A4 mają utrudniony dojazd. W przypadku naszej jednostki oraz OSP Wysoka przez bramę przejeżdżają samochodu pożarnicze – samochody ciężarowe o większych rozmiarach niż „osobówka”, a nieprawidłowo zaparkowane samochody, które zajmują sporą część wąskiej uliczki, znacznie utrudniają wjazd na autostradę A4. W dniu dzisiejszym treść zgłoszenia na szczęście nie brzmiała zbyt poważnie, ale na autostradzie często występują poważne zdarzenia w których czas dojazdu służb ma ogromne znaczenie. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o respektowanie zasad parkowania szczególnie w tym miejscu, a ze swojej strony informujemy, że nasz pierwszo wyjazdowy samochód jest wyposażony w wideo rejestrator z którego nagrania będą przesyłane do odpowiednich służb ... .

Ps. Przepraszamy osoby które w dniu dzisiejszym usłyszały z naszych ust „parę ostrych słów”, natomiast prosimy o zmianę swoich nawyków dotyczących parkowania samochodu.

Statystyki wyjazdów:

pozary

Pożary - 12

miejscowe zagrozenia

Miejscowe zagrożenia - 17

zdarzenia drogowe

Zdarzenia drogowe - 4

alarmy falszywe

Alarmy fałszywe - 4

inne

Ćwiczenia - 1

 
© 2017-2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnicy. All Rights Reserved.