Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

39/17 - Pożar dachu w budynku jednorodzinnym

phoca thumb l 39 2017 01003.07.2017
Około godziny 16:25 zadysponowano nas do pożaru dachu kamienicy mieszczącej się przy rynku w Leśnicy. Po dojeździe na miejsce pożaru, KDR ustalił iż pali się remontowany dach pokryty papą na powierzchni około 30m2. W pierwszej fazie działań, strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na palące się poddasze. W między czasie ewakuowano wszystkich mieszkańców. Na miejsce zdarzenia przybyły kolejne zastępy oraz oficer operacyjny powiatu z KP PSP Strzelce Opolskie. Dalsze działania strażaków polegały głównie na podawaniu środków gaśniczych na palące się poddasze oraz wykonaniu, przy pomocy pilarki ratowniczej, dostępu do dalszych części poddasza celem dokładnego zlokalizowania i ugaszenia pożaru.
Podczas całej akcji gaśniczej, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, dlatego na miejsce pożaru zadysponowano kontener ODO z JRG1 Kędzierzyn-Koźle z aparatami powietrznymi.

Na miejsce pożaru przybył Burmistrz Leśnicy, który zorganizował lokale zastępcze dla trzech rodzin z ewakuowanej kamienicy.
Działania strażaków zakończono po godzinie 22.
Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki: OSP Leśnica, 2x OSP Zalesie Śląskie, 2x JRG Strzelce Opolskie, OSP Raszowa, OSP Ujazd, JRG 1 Kędzierzyn-Koźle, KP PSP Strzelce Opolskie, Policja oraz Pogotowie energetyczne
Foto: OSP Leśnica, Michał Holzheimer

Statystyki wyjazdów:

pozary

Pożary - 30

miejscowe zagrozenia

Miejscowe zagrożenia - 33

zdarzenia drogowe

Zdarzenia drogowe - 11

alarmy falszywe

Alarmy fałszywe - 4

inne

Inne - 4

 
© 2017 Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnicy. All Rights Reserved.